Bez kategorii

Czas na wakacje…

… także od katechezy, ale nie od Pana Boga. Powoli się do nich szykujemy, po ciekawym i pełnym zwrotów akcji roku szkolnym i katechetycznym. Każdemu odpoczynek się należy, bo nawet Pan Bóg po stworzeniu świata odpoczął. Jak czytamy jednak w Biblii w wielu miejscach, Bóg ani na chwilę nie zapomniał o Swoim stworzeniu. Ba, pamięta o nas nieustannie! I my podczas wakacyjnego odpoczynku nie powinniśmy zapominać o Panu Bogu.

Na koniec roku więc mała powtórka z modlitwy, bo chyba najlepszym dowodem naszej pamięci o Bogu jest rozmowa z Nim. Zacznijmy więc od tej najbardziej znanej, choć w przedszkolu uczy się jej głównie najstarszych podopiecznych. Czy pamiętamy historię tej modlitwy? Pan Bóg dzisiaj także obchodzi Dzień Taty!

Pan Bóg bardzo lubi, gdy do Niego mówimy. Obiecał nawet, że Swoim ukochanym dzieciom da wszystko, czego będą potrzebowały. Dlatego dzisiaj muzyczna opowieść o natrętnym przyjacielu, który prosił tak długo, aż został wysłuchany. W Biblii ten fragment występuje zaraz po nauce Modlitwy Pańskiej. Jak widać, historie biblijne potrafią być bardzo zabawne. Posłuchajmy:

Teledysk jest częścią serii „Domek na skale”, w której dzieci dowiadują się znaczenia różnych przypowieści. Na język polski została ona przełożona przez wydawnictwo „Promyczek” – https://sklep.promyczek.pl/pl/p/Domek-na-skale-ksiazka-5DVD/301

Pamiętajmy więc przez wakacje o dobrych nawykach: modlitwie, dobrych uczynkach, miłych słowach. Zaglądajmy do Biblii – czy to dziecięcej czy, z pomocą dorosłych, bardziej poważanej. Na koniec jeszcze jedna piosenka, tym razem bardziej podróżnicza. Ale nawet, jeśli wakacje będą w tym roku spędzone w domu, jej słowa i tak pozostaną prawdziwe:

„Niepotrzebny GPS, kiedy Jezus ze mną jest. Nawigacją moją Pan, On prowadzi mnie Sam!”

Panie Jezu, który nauczyłeś nas modlić się i okazywać miłość innym. Opiekuj się nami w wakacyjnym czasie, byśmy pełni sił i radości wrócili do kolegów i koleżanek.

Leave a Reply