Bez kategorii

Podziękowania i ogłoszenia

Moi Drodzy!

Na początek ogrom podziękowań dla wszystkich przedszkolaków i ich rodziców, za serce, zaangażowanie, liczne wiadomości. Cieszę się, że udało nam się w ten sposób przejść przez tych trudnych kilka miesięcy. Najszczególniej dziękuję całej społeczności przedszkolnej, z którą wspólnie uczę się Pana Boga. Pozwolicie, że nie będę wszystkich wymieniać, bo to w sumie aż 14 placówek (a w nich 39 grup). Cieszy mnie, że mogliśmy się spotykać z niektórymi już stacjonarnie w tym miesiącu.

Żegnamy się na dwa miesiące. W tym miejscu chce szczególnie pożegnać zerówkowiczów, którzy opuszczają już przedszkolne mury na rzecz szkolnych ławek. Bardzo żałuję, że nie mogę tego zrobić osobiście. Życzę Wam i Waszym rodzicom powodzenia w nowej sytuacji. I wiecie co? Nie martwcie się — w szkole też można zapisać się na religię i dalej wspólnie poznawać Pana Jezusa i Jego niezwykłe opowieści! Mam nadzieję, że będziecie wspominać katechezę w przedszkolu, choć w połowie tak miło, jak ja będę wspominać zajęcia z Wami. A z pozostałymi dziećmi widzimy się już za dwa miesiące!

Dziękuję także tym spośród Was, których nie znam, a którzy zaglądali tu regularnie. Z tego, co wiem z korespondencji, była to nie tylko grupa rodziców i opiekunów, ale także katechetów. Wszystkim dorosłym dziękuję za zaangażowanie i poświęcony dzieciom czas, co — jak wiemy — było ostatnimi czasy nieraz bardziej trudne i wyczerpujące niż dotychczas. I z serca gratuluję!

Jeżeli te nasze przedszkolne katechezy były przydatne i trafiły do swoich głównych adresatów, czyli do dzieci, to nie pozostaje mi nic innego jak z tym większym uśmiechem (i dziękczynieniem Panu Bogu za ten szalony pomysł!) wejść w wakacyjny czas.

Przez wakacje z pewnością nie będzie regularnych wpisów — niech to będzie czas odpoczynku. Choć jak wiadomo, nauczyciele często nie potrafią dobrze wypocząć i zabierają się za pracę w trakcie urlopu. Nie wykluczone więc, że jakieś drobiazgi się tutaj pojawią, dlatego warto zasubskrybować (czy też „zaobserwować”) tę stronę za pomocą przycisku, który pojawia się z boku strony. Wtedy na adres mailowy będą wysyłane powiadomienia o ewentualnych nowościach. To samo można uczynić na kanale na YouTube. A co będzie po wakacjach? Czas pokaże…

Jeżeli ktoś chciałby podzielić się opinią, pomysłem, spostrzeżeniem — zachęcam do kontaktu przez komentarze czy maila: katechezaprzedszkolaka@gmail.com, będzie mi bardzo miło.

Zapraszam również wszystkich chętnych katechetów to zaglądania, subskrypcji, kontaktu, ponieważ nieśmiało rodzi się pewien cykl o katechezie stricte w sali przedszkolnej. Trwają rozmowy z przełożonymi na ten temat. Zobaczymy, co z tego wyjdzie.

Serdecznie pozdrawiam i życzę wiele słońca, nad głową i w sercu.

Szczęść Boże!

p. Ania

1 thought on “Podziękowania i ogłoszenia”

Leave a Reply